Niedobór witaminy D osłabia erekcję

Niedobór vtamina D poprawia erekcjiNowe badanie przeprowadzone przez naukowców z Włoch wykazały, że niski poziom witaminy D może mieć negatywny wpływ na erekcję, informuje Prevention.

W badaniu wzięło udział 143 osoby, które cierpiały na zaburzenia erekcji, ale nie w takim samym stopniu. Naukowcy badali ich zwyczaje, sposób życia i monitorowany poziom witaminy D w krwi. Kiedy spojrzał na wyniki, doszli do wniosku, że 50% uczestników cierpią na niedobór witaminy D.

Dowiedz się, jak zwiększyć spożycie witaminy D!

Uczestnicy mieli niski poziom witaminy D, zaburzenia erekcji był duży problem. Mężczyzna z poważnymi erektilnom dysfunkcja były nawet o 24% mniej witaminy D, niż u mężczyzn z lżejszych form zaburzeń erekcji.

„Wcześniejsze badania wykazały, że witamina D jest niezbędna do utrzymania szeregu procesów fizycznych, a to badanie to potwierdza”, – zaznaczyła kierownik badań, prof. Alessandra Barassi.

Witamina D poprawia funkcjonowanie naczyń krwionośnych i krążenie krwi, a co za tym idzie, pozytywnie działa na erekcji.

Upewnij się, że witaminy nie wprowadzaj wystarczy!

Eksperci dla mężczyzn, którzy cierpią na niedobór witaminy D, polecam zacząć brać suplemente, ale z wcześniejszej konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.

3 najważniejsze fakty o raku jąder

Bardzo często słyszymy o raku prostaty, a także o wszystkich etapach profilaktyki, ale rak jądra jest najczęstszym nowotworem wśród mężczyzn w wieku od 15 do 35 lat. Wczesne rozpoznanie raka jąder w znacznym stopniu określa prawdopodobieństwo skutecznego leczenia. A mianowicie, rentowność jest wyższa niż 95%, gdy nowotwór jądra wykryty we wczesnym stadium.

Rak jąder może wystąpić w każdym wieku

Choć w około 50% przypadków raka jąder występuje u mężczyzn w wieku od 20 do 34 lat, wszyscy mężczyźni, niezależnie od wieku, mogą аил od tej choroby. Wcześniejsze badania wykazały, że rak jądra występuje nawet u mężczyzn poniżej 20 lat, szczególnie jeśli ma się predyspozycje genetyczne.

Dowiedz się, co oznacza ból w jądrach!

Może spowodować obrzęki na całym ciele

Najbardziej oczywistym objawem raka jąder guzki na jajku. Ona, jak zwykle, wielkości grochu, ale może być i więcej. Istnieją przypadki, gdy nowotwór jąder poszerzyć za pomocą limfy do węzłów chłonnych, a także przypadki, w których rak jąder przyznać uočavanjem obrzęki w okolicy szyi. Ponadto, trzeba wiedzieć, że węzeł na jajku nie koniecznie wskazuje na raka jąder. Jedno z badań naukowców z Wielkiej Brytanii wykazały, że z 2000 mężczyzn z rakiem guzki na jajku nich tylko 70 cierpiących na raka jąder.

Istnieją konkretne czynniki ryzyka

Oprócz wieku, istnieją inne czynniki ryzyka zachorowania na raka jąder. Najczęstszymi czynnikami ryzyka są predyspozycje genetyczne i nespušteni jajko. Także jedno z badań wykazało, że wysokość i masa ciała może mieć również wpływ na ryzyko zachorowania na raka jąder. A mianowicie, jeśli masz zbędne kilogramy i nadprosječno jesteś wysoki, istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na raka jąder.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *