Znaczenie cynku dla męskiego zdrowia

Znaczenie cynku dla męskiego zdrowiaJeśli często jesz procesiranu jedzenie, to, oczywiście, nie masz wystarczająco dużo cynku, tak jak produkty spożywcze zawierają trochę cynku i dodatków, które powodują wyczerpanie cynku w organizmie. Diety na bazie soi, suplementy żelaza, krowie mleko i otręby także utrudniają wchłanianie cynku.

Dieta wegetariańska ma mało cynku i wegetarian zaleca się przyjmowanie suplementów cynku do tego, aby zaspokoić swoje codzienne potrzeby. Cynk można znaleźć w żywności, takich jak chude mięso wołowe, ryby, orzechy, drób, zboża, owoce, jak banany i awokado, warzywa, takie jak kalafior, ogórki, słodkie ziemniaki, szpinak, odtłuszczone produkty mleczne.

Dla cynku często mówi się, że jest to ważny mikroelement, choć to głównie metal. Niewielkie ilości tego pierwiastka są wystarczające dla zdrowia człowieka. Cynk jest stosowany w leczeniu różnych problemów zdrowotnych i profilaktyki niedoboru cynku. Jest używany do leczenia spowolnienie wzrostu u dzieci, ostrej biegunki, a także powolne gojenie się ran.

Pomaga w wzmacnianiu układu odpornościowego, zapewnia ulgę przy zwykłym przeziębieniu i nawracające zakażenia ucha. Pomaga w zapobieganiu infekcji dróg oddechowych w dolnej części płuc. Cynk jest również stosowany w leczeniu malarii i innych chorób, spowodowanych różnymi pasożytami. http://www.restauracjajajo.pl/

Cynk jest również stosowany w leczeniu szumu w uszach, ADHD i zaburzenia nadpobudliwości i deficytu uwagi, choroby leśniowskiego-Crohna, urazy głowy, Downova zespół, choroba Alzheimera, choroba wrzodowa, masy ciała i zaburzeń odżywiania, jak anoreksja. Cynk używany głównie w leczeniu seksualnych problemów medycznych, takich jak łagodny rozrost gruczołu krokowego, zaburzenia erekcji i niepłodność męska.

1. Liczba plemników

Ważną cechą cynku, co jest decydującym czynnikiem dla jakości nasienia u mężczyzn. Magazyn Fertility and Niepłodność opublikowała badanie, przeprowadzone na grupie chińskich mężczyzn, gdzie ustalić, że niskie stężenia cynku, wpływają na jakość plemników. Inne badania w tym samym czasopiśmie przynosi, że mężczyźni, którzy przyjmowali suplementy cynku, zwiększyć ruchliwość i ilość plemników.

2. Zdrowie prostaty

Cynk odgrywa ważną rolę w zdrowie prostaty. Niski poziom cynku u mężczyzn prowadzi do zwiększonego ryzyka raka prostaty. Większość złośliwych stanu gruczołu krokowego jest spowodowane niskim poziomem cynku. Dodatek cynku zmniejsza powiększenie prostaty w znacznym stopniu.

Cynk zwiększa produkcję testosteronu, który pomaga zwiększyć libido mężczyzny, ruchliwość i ilość plemników. Niedobór cynku powoduje obniżenie poziomu testosteronu, szczególnie u starszych mężczyzn.

Cynk jest bardzo ważne dla ogólnego i zdrowia seksualnego. Dieta powinna zawierać odpowiednią ilość tego pierwiastka w ślad. Białka zawierają duże ilości tego minerału, a czerwone mięso jest dobrym źródłem cynku.

Wegetarianie mogą wchłaniania cynku z pożywienia, jak groch, nasiona słonecznika, nasiona dyni, orzechy, fasola, nasiona sezamu, z kiełków pszenicy. Mężczyźni powinni wokół 11mg cynku dziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *